Korzystając z naszego sklepu internetowego Grymel.pl zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie w celu umożliwienia Tobie wygodnego korzystania z naszych usług. Więcej na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w polityce prywatności.
Zostań naszym fanem na Facebook-u, a nie ominą Cię żadne promocje, konkursy, nowości oraz aktualności ze świata gier.
Produkt dnia
Sanctum (edycja polska)
Wkrótce w sprzedaży
Bestsellery
Planescape Torment + Icewind Dale PL
Cena: 199.90 zł
Nintendo Switch
Jumanji: The Video Game
Niedostępny
PS4
Devil May Cry 5 PL
Cena: 209.90 zł
PC
Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir Edycja Limitowana
Cena: 199.90 zł
Xbox One
Newsletter
2015-04-27

Najfajniejsze gry dla dziewczyn

W przeciągu 40 lat, bo mniej więcej tyle działa rynek gier komputerowych, profil przeciętnego gracza uległ diametralnej zmianie. Dziś nie są to tylko nastoletni miłośnicy nowych technologii, lecz równie osoby w podeszłym wieku. Również dysproporcje płciowe uległy zatarciu – blisko połowa graczy to kobiety. Zmiany można zaobserwować np. w trakcie konwentów przeznaczonych dla wielbicieli wirtualnej rozrywki – nikogo nie dziwią zespoły złożone z przedstawicielek płci pięknej, które toczą wyrównane boje z męskimi teamami. Naprzeciw obecnej sytuacji wychodzą również deweloperzy gier komputerowych, którzy swoje produkcje tworzą z myślą zarówno o kobietach, jak i mężczyznach.

45 procent graczy w Europie stanowią kobiety. To nie jedyne zaskoczenie – blisko połowa z nich ma więcej niż 35 lat. Drugi fakt nie powinien jednak dziwić. Otóż 40 lat temu, gdy obecna branża gier komputerowych kładła podwaliny, najaktywniejszą grupę stanowili dzisiejsi czterdziestolatkowie. W odpowiedzi na „dojście do głosu” płci pięknej, przyjrzymy się wybranym tytułom skierowanym głównie do nich.

The Sims i długo, długo nic

Myśląc o grach komputerowych dla dziewczyn, pierwszy tytuł jaki przychodzi do głowy to The Sims. Znana i lubiana nie tylko przez kobiety seria gier, będąca symulacją życia zadebiutowała 15 lat temu, w 2000 roku. Produkowana wówczas przez firmę Maxis, od samego początku przyciągała przed ekrany monitorów rzesze dziewczyn i chłopców rozkochanych w grach symulacyjnych. Dostępna na początku jedynie na „peceta”, z biegiem czasu zaczęła również trafiać na inne platformy. Obecnie wydawane kolejne części dostępne są nie tylko dla posiadaczy systemu Microsoft Windows, ale również Mac OS. Z uroków kierowania Simem korzystać mogą również właściciele konsol - PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo DS, Wii oraz użytkownicy systemu mobilnego od Google - Android.

Najnowsza, czwarta część serii The Sims jest mocno rozbudowanym symulatorem życia, proponującym graczowi między innymi zaawansowany kreator postaci uwzględniający cechy fizyczne, osobowość, charakter, a nawet aspiracje. Osoby pamiętające pierwszą część produkcji z łatwością zauważą, jak wiele zmian dotknęło tytuł w przeciągu tych 15 lat. Niektórzy je krytykują, inni chwalą, jednego jednak nie można odebrać tej legendarnej już produkcji – The Sims jest najlepiej sprzedającą się serią gier na świecie!

Final Fantasy

To kolejna seria gier, która tryumfy świeci zarówno u męskiej, jak i żeńskiej części graczy. Mężczyźni kochają Final Fantasy za walki, piękną oprawę graficzną i tematykę fantasy, kobiety cenią sobie rozbudowaną, nieco zagmatwaną fabułę, ciekawe historie i bohaterów

Pierwsza część cyklu ukazała się przed 28 laty, trafiając na ówczesną konsolę od Nintendo - Entertainment System. Stworzono ją z myślą o pożegnaniu się studia Square ze światem gier komputerowych – firma borykała się ze sporymi problemami finansowymi, a „Finałowa Fantazja” miała podkreślić ten stan. Jednak sytuacja obróciła się o 360 stopni – sukces uratował zespół przed upadkiem, jednocześnie pozwalając na wcielenie w życie kolejnych pomysłów. W ten sposób narodziła się historia czternastu gier i kilkudziesięciu pobocznych osłon, która podbiła serca miłośników japońskiej sztuki wizualnej i wirtualnej rozrywki z całego świata.

Najlepiej sukces tytułu zobrazują wyniki sprzedażowe – te przekraczają magiczną wartość 100 milionów egzemplarzy, które trafiły do graczy z całego świata.

Męskie tytuły również dla dziewczyn

Dzieląc gry komputerowe na męskie i damskie krzywdzimy zarówno jedną, jak i drugą stronę. Należy sobie uświadomić, że nie ma czegoś takiego, jak gry typowo dla dziewczyn, lub chłopaków. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by Tomek, Jakub czy Robert stworzyli swoje alter ego w wirtualnym miasteczku pełnym Simów, a Kasia, Klaudia czy Ola rozegrały kolejną partię w Counter Strike'a. Świat gier komputerowych rządzi się swoimi prawami, w których nie przewidziano podziału na damskie i męskie.

Co nas wyróżnia?
offer_top_ten
1
Cena: 59.90 zł
PS4
2
Cena: 79.90 zł
Xbox One
3
Cena: 79.90 zł
Gra Planszowa
4
Cena: 99.90 zł
PS4
5
Cena: 79.90 zł
PS4
6
Cena: 49.90 zł
PC
7
Niedostępny
Xbox One
8
Cena: 39.90 zł
Gra Planszowa
9
Cena: 79.90 zł
PS4
10
Cena: 119.90 zł
Xbox One
Bestsellery
Fallout 76 PL
Cena: 239.90 zł
PS4
Death Stranding PL
Cena: 179.90 zł
PS4
The Dark Eye - Klątwa Wron
Cena: 19.90 zł
PC
Dirt Rally 2.0 PL
Cena: 79.90 zł
PS4
Poleć sklep
Spodobał Ci się nasz sklep? Poinforumuj o nim swoich znajomych.

SPRZĘT DLA GRACZY

Pady:

DualShock3, Pad do Xbox 360

Kontrolery ruchowe:

PS3 Move, Xbox 360 Kinect

Konsole:

Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4

 
sklepy internetowe sklepy internetowe Epro