Korzystając z naszego sklepu internetowego Grymel.pl zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie w celu umożliwienia Tobie wygodnego korzystania z naszych usług. Więcej na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w polityce prywatności.
Zostań naszym fanem na Facebook-u, a nie ominą Cię żadne promocje, konkursy, nowości oraz aktualności ze świata gier.
Produkt dnia
Sanctum (edycja polska)
Wkrótce w sprzedaży
Bestsellery
Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir Edycja Limitowana
Cena: 199.90 zł
Xbox One
Heavy Rain PL + Bonusy
Cena: 84.90 zł
PC
Gears 5 PL + Bonusy
Cena: 249.90 zł
Xbox One
Drako: Smok i Krasnoludy
Cena: 79.90 zł
Gra Planszowa
Newsletter
2015-04-15

Gry, które uczą angielskiego

Gry komputerowe już dawno przestały być jedynie formą rozrywki. Coraz częściej wykorzystywane są również w edukacji. Nowoczesny model nauczania chętnie korzysta z gier edukacyjnych, które łącza przyjemne z pożytecznym. Przy ich pomocy łatwiej zachęcić młodych uczniów do zdobywania wiedzy. Komputerowe gry edukacyjne prowadząc przez kolejne etapy rozrywki sprytnie „przemycają” wiele cennych informacji, które w tradycyjnej formie mogłyby być odrzucone przez uczniów.

Już w starożytności korzystano z dydaktycznej funkcji gier, które jednocześnie bawiły i uczyły. W dzisiejszych czasach gry ludyczne, bo taką nazwę nosiły, zastąpiły edukacyjne gry na komputer zaprojektowane z myślą o nauce przedmiotów ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych, w tym języków obcych. Właśnie tym ostatnim przyjrzymy się w poniższym artykule wskazując kilka tytułów, które warto zakupić swojemu dziecku, jeśli chcemy mu pomóc w doskonaleniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Let's Play!

Gry komputerowe możemy podzielić na te typowo rozrywkowe oraz edukacyjne. Grając w pierwsze z nich powinniśmy czerpać jedynie prostą przyjemność, relaksować się. Drugi gatunek, poza czystą rozrywką niesie ze sobą wartość dydaktyczną – nie tylko bawi, lecz również uczy. Jest to sprawdzona metoda nauki, dzięki niej młody uczeń chętniej zdobywa nową wiedzę, doświadcza procesu edukacyjnego wraz z rozrywkowym, zdobywając nowe poziomy czy wykonując inne przewidziane przez producenta tytułu zadania, uczy się np. języka angielskiego. Często bywa tak, że aby móc się bawić, należy najpierw wykazać się stosowną wiedzą, np. aby przejść do kolejnego etapu trzeba odpowiedzieć na pytania zadane w języku angielskim itp.

Jedną z takich gier jest Hugo: Przygoda z Angielskim. Tytuł dostępny na komputery PC pozwala młodemu graczowi sterować zabawnym trollem i wspólnie z nim przeżywać rozmaite przygody. Jednak aby było to możliwe, gracz musi poznać poznać język angielski. Pomoże mu w tym kapitan, który w wyniku sztormu trafił na wyspę zamieszkiwaną przez Hugo i szuka pomocy w naprawie rozbitego statku. Przyjacielski troll bardzo chce pomóc poszkodowanemu, jednak jego rozmówca porozumiewa się jedynie w języku angielskim. Zadaniem gracza będzie go zrozumieć i wspólnie wykonywać poszczególne zadania – zapamiętać popularne anglojęzyczne wyrażenia, nauczyć się nazw wielu przedmiotów w języku kapitana statku, policzyć do stu, oczywiście po angielsku, poznać kolory i wiele, wiele innych rzeczy.

Dla nieco młodszych dzieci (gra Hugo: Przygoda z Angielskim skierowana jest dla graczy od 6 lat) firma Cenega przygotowała solidną porcję rozrywki w postaci tytułu Józefinka: Londyńska Zagadka. Dzięki niej, wspólnie z tytułową Józefinką, gracz będzie mógł pomóc inspektor Scotty ze Scotland Yardu rozwiązać trudną zagadkę. Aby tak się stało musi odwiedzić Londyn i złapać trzech groźnych przestępców, którzy okradają najsłynniejsze miejsca w stolicy Anglii. Jednak aby tego dokonać, trzeba zrozumieć tubylców, którzy władają jedynie językiem angielskim. Przy pomocy Józefinki nie będzie problemu – służąca radą i wsparciem króliczka z chęcią pomoże graczowi posiąść odpowiednie umiejętności i wiedzą, a finalnie rozwiązać zagadkę.

Bawiąc uczą

Gry, które uczą języka angielskiego mają to do siebie, że łączą zabawę z nauką. Jest to doskonały sposób na zdobywanie nowej wiedzy dla młodych uczniów, którzy kochają spędzać czas przed komputerem czy konsolą. Jednak to nie jedyny sposób nauki tego języka. Wiele gier komputerowych nie otrzymało polskiej lokalizacji, w związku z czym aby móc w pełni korzystać z ich atrakcyjności, trzeba znać język w którym została wydana. Tym zazwyczaj będzie angielski – dzieci chcąc w nią zagrać zmuszone są do poznania wielu anglojęzycznych słów i zwrotów. W ten sposób siłą rzeczy uczą się tego języka, nie czując się przy tym zmuszanymi, lecz sami odczuwają taką potrzebę. To naprawdę działa!

Co nas wyróżnia?
offer_top_ten
1
Cena: 59.90 zł
PS4
2
Cena: 79.90 zł
Xbox One
3
Cena: 79.90 zł
Gra Planszowa
4
Cena: 99.90 zł
PS4
5
Cena: 79.90 zł
PS4
6
Cena: 49.90 zł
PC
7
Niedostępny
Xbox One
8
Cena: 39.90 zł
Gra Planszowa
9
Cena: 79.90 zł
PS4
10
Cena: 119.90 zł
Xbox One
Poleć sklep
Spodobał Ci się nasz sklep? Poinforumuj o nim swoich znajomych.

SPRZĘT DLA GRACZY

Pady:

DualShock3, Pad do Xbox 360

Kontrolery ruchowe:

PS3 Move, Xbox 360 Kinect

Konsole:

Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4

 
sklepy internetowe sklepy internetowe Epro